Τετάρτη 18 Φεβρουαρίου 2015

ΣΟΥΦΛΙ - ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ 0 - 3, ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΣ

Και πάλι κάτω από πολύ αντίξοες καιρικές συνθήκες διεξάχθηκε ο εξ αναβολής αγώνας (αφορούσε στην 16η αγωνιστική) για το πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής κατηγορίας μεταξύ του Έβρου Σουφλίου και της Δόξας Δράμας. Ο δυνατός και κρύος βοριάς και το πολικό ψύχος που επικρατούσε δυσκόλεψαν πάρα πολύ τους ποδοσφαιριστές, που παρ' όλα αυτά ανταπεξήλθαν προσπαθώντας να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Παρά το ότι στο Α΄ ημίχρονο  ο Έβρος είχε με το μέρος του τον αέρα και συνεπώς και την κατοχή μπάλας,  αυτή που σκόραρε ήταν η Δόξα όταν στο 18΄ του αγώνα μετά από εκτέλεση φάουλ, επιθετικός της με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο τέρμα του Σουφλίου. Στο Β΄ημίχρονο το Σουφλί προσπάθησε,  είχε  δύο καλές φάσεις στα καρέ της Δόξας αλλά τίποτε περισσότερο. Η Δόξα ήταν πιο επικίνδυνη είχε δυο - τρεις καλές ευκαιρίες και τελικά στο τελευταίο 5λεπτο πέτυχε δύο τέρματα. Στο 84΄ έγινε το 0 - 2  και στο 89΄ το 0 - 3.