Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

3Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΟΡΕΣΤΗΣ - ΒΥΣΣΑ 4 - 0

Χωρίς να φορτσάρει ο Ορέστης και χωρίς να απειληθεί και έχοντας στο ενεργητικό του πολλές ευκαιρίες (και 2 δοκάρια στο 9΄και στο 43΄) νίκησε τον Ακρίτα Ν. Βύσσας με σκορ 4 - 0. Στο Α΄ ημίχρονο η ομάδα μας δυσκολεύτηκε να βρει διαδρόμους προς την εστία της καλοστημένης Βύσσας και σκόραρε μόνο μία φορά ενώ στο Β΄ημίχρονο τα πράγματα κύλησαν πιο ομαλά. Εάν μάλιστα ο Νίκος Ελευθεριάδης, ο Χρύσανθος Μεμούρης, ο Δημήτρης Τρανόπουλος, ο Δημήτρης Πασχαλίδης και ο Χρήστος Γενηκομσίου ήταν πιο εύστοχοι στις ευκαιρίες που τους δόθηκαν θα είχαμε μεγαλύτερο σκορ.
Τα γκολ πέτυχαν οι : Νίκος Ελευθεριάδης με σουτ στο 26΄και 72΄ (άνοιξε και έκλεισε το σκορ), Δημήτρης Πασχαλίδης στο 49΄με κοντινή προβολή και ο Χρύσανθος Μεμούρης με πέναλτι στο 70΄(ανατροπή Τρανόπουλου).
Η διαιτησία των κ.κ. Κεσσούδη, Χρηστίδου και Τουντζιαράκη πολύ καλή.
Σύνθεση Ορέστη :  Γαλλής, Ντινούδης (77΄ Μάτσιος), Κιτσικούδης, Τζουμακίδης, Γενηκομσίου, Καστρινός (66΄ Μαργαρίτης Κ.), Ελευθεριάδης, Οικονόμου, Πασχαλίδης (60΄ Δαρβούδης), Μεμούρης και Τρανόπουλος.