Τετάρτη 16 Σεπτεμβρίου 2015

ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΒΥΣΣΑ - ΟΡΕΣΤΗΣ 0 - 5 ΣΗΜΕΡΑ

Στο γήπεδο της Ν. Βύσσας στο σημερινό φιλικό παιχνίδι ο Ορέστης επικράτησε του Ακρίτα  με σκορ 5 - 0. Κατά διαστήματα ο Ορέστης αγωνίστηκε ικανοποιητικά και ιδιαίτερα στο Α΄ ημίχρονο, το οποίο του ανήκε ολοκληρωτικά και στη διάρκεια του οποίου πέτυχε τα πρώτα 3 γκολ. Στις αρχές του  Β΄ ημιχρόνου ο νεανικός Ακρίτας ανέβασε στροφές, ισορρόπησε τον αγώνα και απείλησε 2 φορές. Στη συνέχεια και πάλι η πρωτοβουλία ανήκε στον Ορέστη, που σημείωσε άλλα 2 τέρματα.
Τα γκολ σημείωσαν οι :  Θέμης Μπαλλάκης στο 14΄, Κώστας Μπακιρτζής στο 17΄και στο 20΄ (είχε και δοκάρι στο 33΄) με πλασέ, ο Χρήστος Δοϊτσίδης με υπέροχη κεφαλιά στο 66΄ και ο Λευτέρης Βλασίδης με ωραίο, δυνατό και έξυπνο σουτ στο 77΄.
Για τον Ορέστη έπαιξαν : Καλφόπουλος, Αλεξακούδης Γ., Βλασίδης, Γιόντης, Αλεξακούδης Γ., Παρασκευάς, Μπαλλάκης, Δοϊτσίδης, Μπακιρτζής, Βουδούρης, Ελευθεριάδης, Μεμούρης, Ζαχαρνούδης και Οικονόμου.