Κυριακή 12 Νοεμβρίου 2017

5Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ - ΟΡΕΣΤΗΣ 0 - 2

Για την 5η αγωνιστική ο Ορέστης πέρασε με νίκη από τις Καστανιές (0 - 2) και πλησίασε την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στο Α΄ ημίχρονο καλύτερος από τον Άρδα δίκαια προηγήθηκε με 2 - 0. Στο Β΄ με σωστή αμυντική τακτική, κράτησε το σκορ παρά το ότι ο Άρδας είχε περισσότερη κατοχή  μπάλας, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα. Με χαμένες μικροευκαιρίες και οι δυο ομάδες.
Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμην παλαίμαχου ποδοσφαιριστή του Άρδα (Τζιρατούδης Παν.).
Τα γκολ σημειώθηκαν : Στο  13΄ με ωραίο σουτ, από το ύψος της περιοχής, του Θάνου Ρουσσίδη και στο 42΄ με κεφαλιά του Χρήστου Γουγουλιά (αυτογκόλ).
Πολύ καλή η διαιτησία των κ.κ. Σουβαρά, Διαμαντή και Τερζόπουλου.
Σύνθεση Ορέστη : Γαλλής, Ντινούδης, Δροσίδης, Πετρόπουλος Χρ., Ρουσσίδης Θεόδ., Οικονόμου, Δαρβούδης (λ. τρ. 89΄ Μπαλλάκης), Ζότεφ, Ζέλεφ (67΄ Κόκκινος), Οτέμπερης (λ. τρ. 19΄ Παρασκευάς), Ρουσσίδης (λ. τρ. 81΄ Καρασμανάκης).