Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2017

14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΑΚΡΙΤΑΣ Ν. ΒΥΣΣΑΣ - ΟΡΕΣΤΗΣ 0 - 7

Η συνεχής δυνατή βροχή που έπεφτε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα σε κανένα σημείο δεν πτόησε του 22 ποδοσφαιριστές να προσπαθήσουν,  παρά τον κίνδυνο της σωματικής τους ακεραιότητας, για το καλύτερο δυνατόν  αποτέλεσμα. Σαφώς ανώτερος ο Ορέστης επικράτησε δίκαια του Ακρίτα με σκορ 7 - 0. Ο Ακρίτας αγωνιζόμενος φιλότιμα κυρίως στο Β΄ημίχρονο κατάφερε να κρατήσει το σκορ στα επίπεδα του Α΄ημιχρόνου (0 - 7).
Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για τον αείμνηστο Σταμάτη Μούτλια.
Τα γκολ πέτυχαν οι Δημήτρης Πασχαλίδης (4΄, 15΄), Δημήτρης Δαρβούδης (6΄ , 19΄), ο Ηλίας Οτέμπερης (11΄), ο Χρήστος Γενηκομσίου (29΄) και ο Νίκος Ελευθεριάδης (30΄).
Στο 1ο και 2ο λεπτό του αγώνα σε προσπάθειες του Νίκου Ελευθεριάδη η μπάλα βρήκε το οριζόντο δοκάρι της εστίας του Ακρίτα.
Η διαιτησία των κ.κ. Σταφυλά, Τσίκα και Δαλή πολύ καλή.
Σύνθεση Ορέστη : Γαλλής, Μάτσιος, Στεφανίδης, Μαργαρίτης, Γενηκομσίου, Βουδούρης, Δαρβούδης, Παρασκευάς, Πασχαλίδης, Οτέμπερης (46΄ Πετρόπουλος), Ελευθεριάδης.