Δευτέρα 3 Απριλίου 2023

2Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ PLAY OFF : ΟΡΕΣΤΗΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 3 - 0 ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΒΡΟΥ

Κατά τη χθεσινή 2η αγωνιστική των play off του πρωταθλήματος, Κυριακή 2 Απριλίου 2023, ο Ορέστης  στο γήπεδό του, κυρίαρχος σε όλη την διάρκεια του αγώνα επικράτησε με σκορ  3 - 0 του Ιπποκράτη Αλεξανδρούπολης, χωρίς να απειληθεί.

Με τη νίκη του αυτή και μαθηματικά αναδεικνύεται Πρωταθλητής Έβρου για την περίοδο 2022 - 2023, αφού και να χάσει τα επόμενα 4 παιχνίδια θα παραμείνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Τα τέρματα πέτυχαν οι :  Γιώργος Λαζαρίδης στο 8΄, Γιάννης Χριστοφορίδης στο 51΄ και Γιάννης Γκουντενούδης δύο λεπτά μετά  στο 53 .

Στο 6΄ τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε ο Δημήτρης Κομεσίδης από τον Αλέξανδρο Ζούρκο, ο οποίος στο 70΄και αυτός αποχώρησε τραυματισμένος.

Στο 16΄ ο Κώστας Ανδρεάδης σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Ιπποκράτη.

Στο 77'  πολύ σωστά, με δεύτερη κίτρινη κάρτα για επικίνδυνο παίξιμο αποβλήθηκε ο Κώστας Καπουσούζης.

Η διαιτησία των κ.κ. Μπαλάκα, Νασιούλη και Κωτσόπουλου ήταν καλή .

Σύνθεση Ορέστη :  Παναγιώτου, Θάνος (60΄ Λιάνας), Κομεσίδης (6΄ λ. τρ. Ζούρκος, 70΄ λ. τρ.  Μαμρικισβίλι), Πεταλωτής, Γκουντενούδης, Θεμελής, Χριστοφορίδης, Ανδρεάδης, Λαζαρίδης (60΄ Καπουσούζης), Σταματόπουλος (60΄ Τσομπανούδης), Τζελέπης.