Δευτέρα 20 Νοεμβρίου 2017

6Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΟΡΕΣΤΗΣ - ΕΝΩΣΗ ΛΥΚΟΦΗΣ/ΚΟΡΝΟΦΩΛΙΑΣ 4 - 1

(Σύμφωνα με πληροφορίες)
Καλύτερος ο Ορέστης σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και πολύ καλός ιδιαίτερα στο Α΄ημίχρονο  επικράτησε δίκαια της Ένωσης με σκορ 4 - 1 (3 - 0).
Τα γκολ πέτυχαν οι Κόστα Ζέλεφ στο 12΄,  ο Χρίστο Ζότεφ στο 28΄, ο Δημήτρης Δαρβούδης στο 38΄ και ο Γιώργος Παρασκευάς στο 87΄.  Στο 62΄ με πέναλτι είχε μειώσει η Ένωση σε 3 - 1.
Πριν τον αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμην των θυμάτων στις πλημμύρες της Μάνδρας Αττικής.
Ο Ορέστης αγωνίστηκε με κόκκινη στολή καθώς οι φιλοξενούμενοι  είχαν τα ίδια χρώματα με τα επίσημα της ομάδας μας.
Η διαιτησία που ήταν γενικά πολύ καλή, ελέγχεται για τη φάση του εις βάρος του Ορέστη πέναλτι καθώς το χέρι βάσει του οποίου το κατελόγισε ήταν εντελώς ακούσιο και χωρίς να είναι απλωμένο.
Σύνθεση Ορέστη :  Ζλατάνης (λ. τρ. 46΄  Γαλλής), Κοτζά, Δροσίδης, Πετρόπουλος Χρ., Ρουσσίδης Θεόδ. (89΄ Κόκκινος), Οικονόμου, Δαρβούδης (86΄ Τσίτσκαρης), Ζότεφ, Ζέλεφ, Παρασκευάς, Ντινούδης (58΄ Καρασμανάκης).