Κυριακή 23 Απριλίου 2017

ΟΡΕΣΤΗΣ - ΣΟΥΦΛΙ 1 - 0

Πολύ δύσκολα ο Ορέστης, για την 20η αγωνιστική, ξεπέρασε το εμπόδιο του Έβρου Σουφλίου, νικώντας αυτόν με το φτωχό 1- 0. Το γκολ σημείωσε ο Δημήτρης Δαρβούδης στο 16΄ με κοντινό πλασέ μετά από ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα του Έβρου σε εκτέλεση φάουλ του Ηλία Οτέμπερη. Η ομάδα του Σουφλίου από το 43΄ αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη αμυντικού του. Η διαφορά αυτή όμως δεν φάνηκε καθόλου στο Β΄ημίχρονο καθώς το Σουφλί απειλήθηκε μεν αρκετές φορές αλλά και αυτό απείλησε σοβαρά την εστία του Γαλλή. Στο 52΄ και το 68΄μάλιστα είχε κεφαλιές στο οριζόντιο δοκάρι του Ορέστη μετά από εκτελέσεις κόρνερ.  Ο Έβρος είχε άλλες δύο καλές ευκαιρίες στο Α΄ημίχρονο. Από πλευράς Ορέστη κραυγαλέες ευκαιρίες έχασαν οι Πασχαλίδης, Δαρβούδης, Τζουμακίδης, Ντινούδης και Οτέμπερης.
Η διαιτησία των κ.κ. Κεσσούδη, Θεοδωρακέλλη και Σαββούδη άριστη.
Σύνθεση Ορέστη : Γαλλής, Στεφανίδης, Ντινούδης (73΄ Αλεξακούδης), Πετρόπουλος, Τζουμακίδης, Παρασκευάς, Βουδούρης (61΄ Τρανόπουλος), Οικονόμου, Πασχαλίδης, Οτέμπερης, Δαρβούδης (84΄ Καστρινός).