Ads 468x60px

Κυριακή 31 Μαρτίου 2024

29Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ : ΟΡΕΣΤΗΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ 5 - 0. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ - ΕΠΟΜΕΝΗ

Για την 29η αγωνιστική, σήμερα 31/3/2024, στο Δημοτικό μας Στάδιο, ο Ορέστης επιβλήθηκε της Αναγέννησης Επανομής με σκορ 5 - 0 και χατ τρικ του Δημήτρη Πασχαλίδη. Παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο, κυρίως στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας επικράτησε της Επανομής 5 - 0 έχοντας και δύο δοκάρια (31΄ και 41΄). Τα τέρματα πέτυχαν οι :  Παύλος Σταματόπουλος με πέναλτι στις καθυστερήσεις του Α΄ ημιχρόνου, το οποίο κέρδισε με ανατροπή του ο Παναγιώτης ΤηλέγραφοςΔημήτρης Πασχαλίδης στο 54΄, 64΄και στο 80΄και Φίλιππος Σπυρόπουλος στο 90΄.

'Αριστη η διαιτησία των κ.κ. Δροσίνη, Διονίδη και κας Σιώνη .

Η σημερινή νίκη της ομάδας μας (5 - 0)  είναι η ευρύτερη σε έκταση εντός έδρας, στις 8 συμμετοχές της στο πρωτάθλημα της Γ'  Εθνικής !!!! Η προηγούμενη  ήταν στις 1/12/1996, Ορέστης - Αλμωπός Αριδαίας  5 - 1.

Σύνθεση Ορέστη :  Μαδένης, Αρνίς, Ασπιώτης (76΄ Δημητριάδης),  Γκιντίδης, Λογαράς, Τσιεγγελίδης (80΄ 'Αγγος), Αντωνόπουλος (76΄ Παπαδόπουλος), Οτέμπερης (80΄ Σπυρόπουλος), Πασχαλίδης, Σταματόπουλος, Τηλέγραφος (76΄ Ανδρεάδης).