Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022

ΓΙΑ ΤΗΝ 13Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΡΕΣΤΗΣ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ 1 - 2

Παρά τη συντριπτική του υπεροχή ο Ορέστης, αν και έπαιξε σχεδόν μονότερμα την ομάδα του Ιπποκράτη, κατάφερε να ηττηθεί με σκορ  2 - 1.Πολύ νωρίς με δύο πολύ χοντρά λάθη της άμυνας, ο Ορέστης βρέθηκε  σχεδόν από τα αποδυτήρια να χάνει με 2 - 0! Τα γκολ των φιλοξενουμένων επιτεύχθηκαν στο 12΄ και στο 14΄ . Και δεν ήταν μόνο αυτό!  Στις  5 φορές που οι φιλοξενούμενοι πέρασαν τη σέντρα με αντεπιθέσεις και κόντρα στη ροή του αγώνα, πέτυχαν 2 γκολ, έχασαν άλλα 2 καθώς και πέναλτι που εκτέλεσαν στο 49΄ αποκρούστηκε από τον Σάκη Δουλούδη. Ο Ορέστης δεν κατάφερε να μετουσιώσει σε τέρματα την υπεροχή του χάνοντας πολλές σημαντικές ευκαιρίες. Στο 31΄ μετά από δυνατό σουτ του Κώστα Ανδρεάδη η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι!!! Το γκολ του Ορέστη επιτεύχθηκε  στις καθυστερήσεις του Α΄ ημιχρόνου και αφού πρώτα η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι μετά από εκτέλεση φάουλ και πάλι του Κώστα Ανδρεάδη!!! Καθώς αυτή κύλησε παράλληλα προς την εστία με προβολή ο Στέφανος Πετρόπουλος  μείωσε το σκορ. Στη συνέχεια της φάσης αποβλήθηκαν με απ΄ευθείας κόκκινη κάρτα ο Ατανάς Βαγγέλωφ από τον Ορέστη και ποδοσφαιριστής του Ιπποκράτη! Από το 50΄ ο Ιπποκράτης έπαιζε με 9 παίκτες καθώς άλλος ένας είδε την απ' ευθείας κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Στο 19΄ του αγώνα ο αγώνας διακόπηκε εις μνήμην του Άλκη Καμπανού.

Η διαιτησία των κ.κ. Φιλιππίδη, Βασιλόπουλου και Τερζόπουλου  άφησε παραπονούμενες και τις δυο ομάδες.

Σύνθεση Ορέστη : Δουλούδης, Καραγιάννης (54΄ Παπαγιαννίδης), Θεμελής, Καπουλούς (27΄ Βλάχος), Κοτζά (54΄ Πεταλωτής), Πετρόπουλος (69΄ Μπακογιάννης), Λιανάς, Ανδρεάδης, Τσομπανούδης, Σταματόπουλος, Βαγγέλωφ.