Κυριακή 19 Ιανουαρίου 2014

ΚΑΣΤΑΝΙΕΣ - ΟΡΕΣΤΗΣ 1 - 3

Για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος, μετά από ένα όμορφο και σε αθλητικά πλαίσια παιχνίδι, ο Ορέστης κυρίαρχος του παιχνιδιού, επικράτησε με 3 - 1, έχοντας σωρεία ευκαιριών κυρίως στο β΄ημίχρονο, προκειμένου να διευρυνθεί το σκορ. Παρ' όλα αυτά κατάφερε να ισοφαριστεί σε 1 - 1  στο 36΄ με ένα όμορφο πλασέ του Χαρχάλη.
Σκόρερ για τον Ορέστη ο Στέρεβ στο 34΄ με σουτ και ο Δοϊνούδης στο 62΄ με δυνατό σουτ και στο 78΄ με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή. Καλοδουλεμένη η ομάδα του Άρδα, άφησε πολύ καλές εντυπώσεις.
Πολύ καλή και η διαιτησία του κ. Σουβάρα και των εποπτών του.
Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι ότι παραβιάστηκε η εστία του Οτέμπερη και ταυτόχρονα του Ορέστη μετά από 665 αγωνιστικά λεπτά (επτά αγώνες και 35 λεπτά).
Σύνθεση Ορέστη : Οτέμπερης, Κιολές, Θεμελάκης, Δερνεκξής, Πατίδης, Πετρόπουλος Στέφ., Δοϊνούδης (79΄ Κώστογλου), Πετρόπουλος Κυρ. (85΄ Λόλακας), Μεμέτογλου, Στέρεβ (89΄ Σαραντίδης), Ρουσσίδης.