Ads 468x60px

Σάββατο 23 Νοεμβρίου 2013

ΒΥΣΣΑ - ΟΡΕΣΤΗΣ 0 - 4

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Ορέστης επικράτησε μέσα στη Ν. Βύσσα, του Ακρίτα  με 4 - 0. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ανούσιο και φλύαρο με 2 - 3 καλές στιγμές και για τους δύο αντιπάλους. Στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε η ανωτερότητα του Ορέστη, που εκτός των τεσσάρων τερμάτων είχε και άλλες ευκαιρίες να αυξήσει το σκορ. Απ' την άλλη μεριά ο Ακρίτας έδειξε στοιχεία καλοδουλεμένης Ομάδας και μάλιστα έχασε τρεις πολύ μεγάλες ευκαιρίες να μειώσει το σκορ.
Τα γκολ πέτυχαν : ο Στέφανος Πετρόπουλος στο 49΄ με κεφαλιά, ο Θάνος Ρουσσίδης στο 55΄ με διαγώνιο σουτ, στο 82΄ ο Γιάννης Κώστογλου με πλασέ και στο 90΄ο Γιώργος Θεμελάκης με εκτέλεση φάουλ από πλάγια. Στο 64΄ο Στέρεφ είχε σουτ στο δοκάρι.
Με λάθη η διαιτησία.
Σύνθεση Ορέστη : Οτέμπερης, Κοτζά, Θεμελάκης, Πατίδης, Μπαχτσεβανίδης, Πετρόπουλος Στέφ., Ρουσσίδης, Μαλασίδης Γ. (46΄ Πετρόπουλος Κυρ.), Μεμέτογλου (70΄ Κώστογλου), Λόλακας, Στέρεβ (86΄ Δαρβούδης).
Οι σκόρερ του αγώνα : Πετρόπουλος Στέφ., Ρουσσίδης Αθ., Κώστογλου Ιωάν. και Θεμελάκης Γ.