Σάββατο 25 Μαΐου 2013

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΚΟΥ

Την ήττα με 1 - 0  από τον Εθνικό Αλεξ/πολης, γνώρισε η παιδική Ομάδα του Ορέστη στον τελικό του Έβρου που διεξάχθηκε στο γήπεδο Σουφλίου (πολύ κακός ο αγωνιστικός χώρος) σήμερα 25/5/2013. Το παιχνίδι ήταν συναρπαστικό ενώ λόγω του ισχυρού αέρα η κάθε Ομάδα είχε από ένα ημίχρονο υπεροχής. Στο πρώτο που ήταν του Εθνικού η Ομάδα του προηγήθηκε στο 19΄ λεπτό μετά από εύνοια της τύχης λόγω του αέρα ενώ λίγο αργότερα είχε και δοκάρι. Στο δεύτερο που υπερείχε η Ομάδα μας αυτό που κατάφερε ήταν να έχει δυο δοκάρια και τρεις πολύ καλές ευκαιρίες. Δύο καλές ευκαιρίες είχε και ο Εθνικός με τις αντεπιθέσεις που επιχείρησε.
Δικαιότερο αποτέλεσμα στην κανονική τουλάχιστον διάρκειά του θα ήταν η ισοπαλία.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για την εμφάνισή τους και στον προπονητή κ. Σωτηρούδη για το σύνολο που παρουσίασε.
Δεν πειράζει παιδιά του χρόνου θα είναι  δικό μας !!!